Spanie

Spanie. Jak mało wagi przywiązujemy do tej czynności. W sumie niewiele z niej pamiętamy, świadomi jej nie jesteśmy. Śpiąc spędzamy zwykle 6-8h dziennie! A jak wielu z nas budzi się niewyspanym, z niechęcią! Dziś i ja tak miałam, bo w pośpiechu dnia wczorajszego zapomniałam o dwóch z trzech kroków! Oto one:

Wyłącz WiFi

Chciało by się zakrzyczeć Po pierwsze. Ha! Ale tak właśnie! Wyłącz WiFi. Wyłącz ruter, albo przynajmniej włącz tryb samolotowy w telefonie. W ogóle odstaw telefon na godzinę przed pójściem spać! Mówię całkiem serio. Nawet nie sądzicie jak to pomaga! Ja od miesiąca sypiam lepiej dzięki temu małemu krokowi. No chyba, że tak jak wczoraj chciałam pocisnąć swój organizm i przygotować małe co nieco na dziś korzystając z notatek, które miałam na komputerze. Światło niebieskie biło + WiFi włączone do samego końca. Najgorszy duet!
Zamiast patrzenia w telefon, czy komputer weź długą kąpiel, albo poczytaj przed zaśnięciem.

Zaplanuj sen

Kolejny krok do dobrze przespanej nocy to zaplanowany sen! Choć brzmi to dziwnie to ta niepozorna sprawa ułatwia wszystko. I jasne, wiemy wszyscy, że najlepiej to byłoby mieć codzienną rutynę dnia. Dla mnie na ten moment utopia, choć kiedyś 😛 i ja tak robiłam. Większość z nas ma tak, że zaskakują nas późne pory wieczorne! I choć dążymy do ideału, to życie nas spotyka. To nie problem! Wystarczy być świadomym faz snu. Mamy fazę NREM – sen głęboki oraz fazę REM – marzenia senne, sny. Pełny cykl snu trwa od 90-110 minut. U mnie zasada by przespać 4 – 6 90-minutowych cykli sprawdza się najlepiej, ponieważ zasypiam szybko. Przetestuj, czy i Ty tak masz! Możesz skorzystać z kalkulatora snu (https://senpolifazowy.pl/kalkulator/fazy.html) i nastawić budzik wg obliczeń. Pamiętaj jednak by zrobić to na godzinę przed pójściem spać 🙂

Poduszka

Ostatni krok to dobry dobór podparcia głowy. Poduszka powinna być dopasowana do głowy idealnie tak by kręgosłup był w linii prostej. Dlatego właśnie poduszki EtnoKrajny z wypełnieniem z łuski gryki są świetnym wyborem! Wsyp z łusek gryki się nie gniecie nawet przy długim użytkowaniu, jest przewiewny, więc skóra głowy się nie przegrzewa i nie poci! Dodatkowo lekkie szeleszczenie podczas układania się do snu sprawia, że szybciej zasypiamy ukojeni dźwiękami natury. Takie ułożenie głowy jest istotne, ponieważ nie chcemy rano obudzić się wyspani, ale obolali. Ileż to razy zdarzyło się, że szyja po nocy bolała tak, że praca biurowa stawała się koszmarem! Dodatkowo odpowiednie podparcie kręgosłupa niweluje uciski zapewniając nieprzerwany sen i zapobiega bólom głowy po obudzeniu. Wielość łusek gryki i ich mały rozmiar sprawia, że nasza głowa podczas każdego snu otrzymuje od nas w prezencie delikatny masaż – czyli dodatkowo nas odpręża. Ostatnią zaletą poduszek z łuskami gryki jest zawartość tanin, które uniemożliwiają rozwój roztoczy, czyli poduszka jest antyalergiczna!

Podsumowanie

Podsumowując, zadbaj o wyłączenie WiFi i danych komórkowych na 1h przed snem, zaplanuj sen, wybierz poduszkę, która idealnie podeprze Twoją głowę i wstań jutro wypoczęty i wyspany!

A teraz łap kod promocyjny na 20%rabatu na poduszki EtnoKrajny z wypełnieniem z łuski gryki —> wpisz w zamówieniu DOBRY_SEN